Finansbank borç sorgulama

Finansbank Borç Öğrenme
  • Finansbank borç sorgulama Hesap özetinizde belirtilen borcunuzun tamamını son ödeme tarihine kadar ödediğinizde, önceki dönemden devreden borcunuz yok ise alışverişlerinizden kaynaklanan borcunuza herhangi bir faiz işletilmez, önceki dönemden devreden borcunuz var ise hesap kesim tarihinden borcun ödendiği tarihe kadar faiz hesaplanır.
  • Hesap özetinizin son ödeme tarihine kadar hiç ödeme yapmamanız veya eksik ödeme yapmanız halinde, hesap kesim tarihinden son ödeme tarihine kadar ödenmeyen toplam bakiyeye alışveriş faizi, son ödeme tarihinden itibaren asgari tutarın ödenmeyen kısmına gecikme faizi ve kalan bakiyeye alışveriş faizi uygulanır.
  • Faize faiz uygulanmaz. Sadece anapara borcuna faiz uygulanır.
  • Hesap Kesim Tarihi: Hesap özetinizin hazırlandığı tarihtir.
  • Son Ödeme Tarihi: Dönem borcunuzu veya ödemeniz gereken asgari tutarı ödeyebileceğiniz son gündür.
  • Asgari Ödeme Tutarı: Son ödeme tarihine kadar ödenmesi gereken asgari tutardır. Ayrıca yapılandırılmış borcunuz varsa, taksit tutarları da bu asgari tutara ilave edilmektedir.
  • Güncel faiz oranları hesap özetinizin ön yüzünde yer almaktadır.
  • Hesap özetinde belirtilen faiz oranları BSMV ve KKDF hariç aylık faiz oranlarıdır. Faiz oranlarında değişiklik olması halinde, hesaba konu tarihler için ilgili tarihlerde geçerli olan faiz oranları kullanılarak faiz hesaplanır.
Faiz ve Ücretler Tablosu
Alışveriş Faiz Oranı TCMB tarafından belirlenen ve kalan dönem borcunuza uygulanacak azami aylık net faiz oranıdır.
Gecikme Faizi TCMB tarafından belirlenen ve asgari ödeme tutarının altında ödeme yapılması halinde, asgari ödeme tutarının ödenmeyen kısmına son ödeme tarihinden itibaren işletilen aylık net faiz oranıdır.
Nakit Avans Faizi Kartınızla yaptığınız nakit avans işlemleri için işlem tarihinden ödeme tarihine kadar işletilecek aylık net faiz oranıdır.
Nakit Avans Ücreti Nakit çekilen ve nakit çekim hükmünde sayılan işlemlere uygulanacak ücrettir.
QNB Finansbank Alternatif Dağıtım Kanalları Nakit Avans Ücreti %3,75 + 8 TL
Yurtiçi Diğer Banka Nakit Avans Ücreti %3,75 + 12 TL
Yurtdışı Nakit Avans Ücreti (USD ekstreler için) %3,75 + 7 USD
Yurtdışı Nakit Avans Ücreti (TL ekstreler için) %3,75 + 12 TL
PTT Ödeme Ücreti PTT on-line şubeleri ile yapılan kredi kartı ödemeleri için alınan 3,70 TL (BSMV dahil) tutarındaki ücrettir.
BSMV (Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi) Yasa gereği alınır. Ücretler ve faiz tutarı üzerinden hesaplanır. Oran: % 5
KKDF (Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu) İlgili mevzuat gereği alınır, faiz ve faiz niteliğindeki ücret/komisyon tutarı üzerinden hesaplanır. Oran: % 15

 

Yurtdışı Kart Harcamalarına İlişkin Açıklamalar

Yabancı para üzerinden gerçekleştirilen işlemleriniz hesap özetinizde, tercihinize göre Türk Lirası (TL) veya Amerikan Doları (USD) olarak yer alır.

TL ekstre tercih etmeniz durumunda, yabancı para işlemleriniz, uluslararası kart kuruluşlarınca USD’ye çevrilerek Bankamıza iletilir ve işlem tarihindeki QNB Finansbank döviz satış kuru ile TL’ye çevrilerek hesap özetinize yansıtılır.

USD ekstre tercih etmeniz durumunda ise, yabancı para işlemleriniz, uluslararası kart kuruluşlarınca USD’ye çevrilerek Bankamıza iletilir ve hesap özetinize de Amerikan Doları (USD) olarak yansıtılır.

Örneğin, Türkiye’deki yabancı havayolu şirketlerinde kredi kartınızla yapacağınız ödemelerdeki tutar bilgisi, satış belgesi üzerinde TL olarak belirtilmesine karşın hesabınıza/kredi kartınıza döviz olarak yansıtılabilir.
Bu uygulama uluslararası kart kuruluşlarının işlem kurallarıyla bağlantılıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir